קניה בטוחה
ציון כראדי - הדברות

ציון כראדי - הדברות

מרכז ודרום

מה אתם מחפשים?

קטגוריה

תת קטגוריה

איזור

עיר

מה אתם מחפשים?select
בחר קטגוריהselect
בחר תת קטגוריהselect
בחר אזורselect
בחר עירselect

איך לעבור את עונת הנחשים בשלום

איך לעבור את עונת הנחשים בשלום
לרוב האנשים נחש הוא בעל החיים המעורר הכי הרבה רגשות שליליים, אף אחד אינו מעוניין במפגש עם נחש ארסי המוצא מסתור מתחת לאבן או רהיט גינה. החשש הכבד ביותר כשמדובר בילדים או בע"ח שלא מודעים לסכנה ולאמצעי הזהירות הדרושים.
כדי להרחיק נחשים מסביבתנו, הטיפול היעיל ביותר הוא מניעה. יש להקפיד על כך שאין בסביבה מכרסמים – שהם המזון המועדף על מרבית סוגי הנחשים, ויש לאתר מקומות פוטנציאלים בהם הנחשים יכולים להסתתר. במקרה של מפגש עם נחש, יש להימנע ממגע עמו ולתת לו לסגת. הנחש תמיד יעדיף לברוח, ורק אם אין לו ברירה יבחר לתקוף – הנחש תופס את בני האדם כיצורים גדולים ומאיימים.
רוב מיני הנחשים אינם מסוכנים לאדם. מתוך 41 מיני הנחשים הקיימים בישראל, תשעה הם ארסיים, ורוב הנחשים מועילים לאדם, בהשמידם בעלי-חיים מזיקים לחקלאות. למשל, הגדול מבין הנחשים בישראל הוא הזעמן השחור (מגיע לגודל של 2.5 מ'). עיקר תזונתו הם מכרסמים מזיקים, והוא אוכל גם צפעים. אף נמיות וקיפודים ניזונים מנחשים. חתולים תוקפים נחשים, אך לרוב אינם אוכלים אותם. כלבים עשויים להתקרב לנחש יותר מדי, ואם מוכשים ואינם מקבלים טיפול מיידי הדבר עשוי להסתיים במוות. ישנן דרכים לחנך כלבים לא להתקרב ולהמנע ממגע עם נחשים, ישנם מאלפי כלבים המומחים בתחום זה.
הנחש הארסי הנפוץ ביותר הוא הצפע הארץ ישראל, המסוכן לאדם ללא קשר לגודלו מיום היוולדו, והוא הגורם לרוב ההכשות, אם כי מקרי המוות בעקבות ההכשה מעטים מאוד. אם נתקלתם בנחש, שימרו על קשר עין עמו, והזמינו לוכד נחשים. אם תרצו להזיז חפצים, עליכם להשתמש בחפץ ארוך הנמצא בקרבתכם, למשל מעדר או מוט מגרפה.

                                        

במקרה של הכשה
 1.  הרגיעו את המוכש במידת האפשר, והימנעו מכל תזוזה מיותרת.
  2. יש להתקדם בכל דרך אפשרית אל בית החולים.
  3. אין להניח על המקום המוכש שקיות קרח (וגם לא בקבוק חם) - קירור כן, קרח לא!
  4. אין לחסום עורקים, החוסם עשוי רק להרחיב את הנזק.
  5. אם ההכשה בכף היד יש להסיר כל  טבעת או צמיד.
  6. יש לנסות לזהות את הנחש, ולמסור את תיאורו  בעת הטיפול
  7. בשום מקרה אין למצוץ או לחתוך את מקום ההכשה במטרה למזער את נזקי הארס.  
  8. אין להניח למוכש לשתות משקאות אלכוהוליים או משקאות חמים.

 פרידמן עוז - הענק הירוקבחר איזור
בחר אזורselect
...Loading...
קניה בטוחה