קניה בטוחה
גל כהן- ייעוץ מומחה הדברות

גל כהן- ייעוץ מומחה הדברות

כל הארץ

מה אתם מחפשים?

קטגוריה

תת קטגוריה

איזור

עיר

מה אתם מחפשים?select
בחר קטגוריהselect
בחר תת קטגוריהselect
בחר אזורselect
בחר עירselect

בניה ירוקה

בניה ירוקה
אם המושג "בניה" מעלה בכם אסוציאציות מידיות של בלגן, לכלוך ונזקים חמורים לסביבת המבנה, אתם מוזמנים לערוך סוויץ' ולהכיר את הטרנד הבא בעולם הבניה: בניה ירוקה.

מהי בניה ירוקה?
בניה ירוקה הינה גישה הכוללת את כל שלבי הבניה, ומגמתה המוצהרת הינה שמירה מקסימלית על איכות הסביבה ומשאבי הטבע. עקרונות השיטה חלים על שלב תכנון המבנה, על שלבי הבניה בפועל, ועל תפעול המבנה לאחר סיום הבניה, בהתאם למגמות השיטה. המטרה העיקרית העומדת לנגד עיניהם של מעצבי השיטה היא צמצום מקסימלי של פגיעה באיכות הסביבה ובמשאבי טבע מתכלים למיניהם, כמו גם ייעול המערך האנרגטי של המבנה ושיפור איכות האוויר שלו, מבפנים ומבחוץ.

כיצד השיטה מיושמת?
שיטת הבניה הירוקה מיושמת בעזרתם של מגוון אמצעים, ביניהם: תכנון יעיל של המבנה ומיקומו באופן שינצל באופן מקסימלי את אנרגיית השמש, את האוויר והאור הטבעיים. תכנון שטח המבנה וניצולו באופן החסכוני והאופטימלי ביותר. שימוש במקורות האנרגיה הטבעיים כדוגמת שמש ורוח. בחירת מיקומו של המבנה ותכנון סביבתו באופן שינצל באופן האופטימלי מי נגר עילי, לצורך החדרה למי תהום או לצורך השקיה. ניצולם של בידוד תרמי ומסה תרמית לחיסכון באנרגיה לצרכי קירור או חימום. בידוד תרמי אפקטיבי של הקירות, החלונות והגג. מחזור סוגי פסולת שונים. שימוש באביזרי חיסכון של אנרגיה ומים. התאמת חומרי הבניה לעקרונות השיטה, ובכלל זה: בחירת חומרי בניה שלצורך ייצורם נדרשת אנרגיה מועטה יחסית, חומרי בניה בלתי מתכלים, ניתנים למחזור, או הכוללים מרכיבים ממוחזרים. כמו כן, ניתנת עדיפות לשימוש בחומרי בנייה שהינם מקומיים, שהינם בעלי קיום לטווח ארוך, שעלות התחזוקה שלהם נמוכה, ואשר אינם גורמים לפליטתם של גזים רעילים לחלל האוויר. במהלך הבניה, מושם דגש על ניצול חומרי הבניה באופן שיקטין את כמות פסולת הבניה, ועל צמצום הפגיעה בסביבה.

הבניה הירוקה בישראל 
מגמת הבניה הירוקה שהחלה את דרכה באירופה ובארצות הברית הגיעה לישראל בסביבות שנות השישים. חדירתה של מגמה זו הביאה למודעות הציבורית את העובדה שסגנון הבנייה הסטנדרטי המקובל בארץ פוגע בסביבה באופן שאיננו הפיך, וכפועל יוצא מכך, אף פוגע באיכות חיינו, כשהנזק הנגרם לצומח, לבעלי החיים ולמים כתוצאה מהבניה הבלתי מבוקרת חוזר אלינו כבומרנג. אמנם, רבים מאמינים כי התמיכה בבניה הירוקה איננה אלא שיגעון חולף של אידיאליסטים למיניהם, אך בפועל, אין כל ספק כי יישום שיטה זו תתרום במגוון מישורים לנו ולסביבתנו.


בחר איזור
בחר אזורselect
...Loading...
קניה בטוחה