קניה בטוחה
רועי שמואל - הדברות

רועי שמואל - הדברות

ירושלים

מה אתם מחפשים?

קטגוריה

תת קטגוריה

איזור

עיר

מה אתם מחפשים?select
בחר קטגוריהselect
בחר תת קטגוריהselect
בחר אזורselect
בחר עירselect

גינה חסכונית במים

גינה חסכונית במים
כיום, גוברת הדרישה לניצול חכם של המשאבים הקיימים בארצנו, והמים הם אחד מהם. ייתכן וזכורות לך פרסומות מטעם רשות המים. בישראל ישנו אקלים חצי מדברי. כמויות הגשם לא גדולות במיוחד והמים מתאדים לאטמוספרה וכך למעשה נוצר המצב בו מבקשים מאזרחי מדינת ישראל לחסוך בצריכת המים במידת האפשר.
תכנון מוקדם של הגינה יכול לחסוך באופן משמעותי בעלויות המים. בעזרת כמה המלצות מעשיות ניתן לקבל גינה יפה מזמינה וירוקה, לא פחות מאילו הצורכות כמויות מים בזבזניות.

חפו את הקרקע
בגן שמתוכנן היטב משתמשים בחומר חיפוי המיועד לקרקע כמו: טוף, חצץ, רסק עץ, חלוקי נחל ועוד. כך למעשה אנו חוסכים בהשקיית הדשא ודואגים לגינה לטווח הארוך.

הוסיפו אלמנטים שאינם מצריכים דשא
סלעים ואבני מדרך, בריכת מים אשר תהווה מוקד משיכה ואף ניתן לגדל בה מספר דגים, ספסל בגן, שתילת צמחים בודדים ורחבה אשר מעליה ניתן לדאוד לסכך או הצללה או אפילו ירית בד לייקרה נמתח.

שיחים ומטפסים שתחזוקתם מינימלית
ניתן ליצור גינה יפיפייה הכוללת שיחים מטפסים . המומלצים ביותר הם עץ השמן המנוקד, קליסטמון, בוגנוויליאה, שיח אברהם וכו', אשר דורשים טיפול מועט ביותר בכל עונות השנה. צמחים כמו אגבה רכה ויוקה גדלים לאט ומשגשגים אפילו כאשר השמש יוקדת.
יחד עם זאת, בבחירת הצמחים יש לשים דגש חזק על אלמנט מעניין אשר ימשוך את העין כל השנה, לכן יש לשבץ עצים. שתילה של מספר עצים יוצרת מקומות מוצלים שמתחתם ניתן לשבת בקיץ ובימים חמים במיוחד. עצים העונים לדרישות אלו הן ספיון השעווה, ברכיכיטון וקלרוטריה. הציפורים שיגיעו אל העצים וינעימו את שהייתכם בגינה יתרמו אף הם לחוויה מיוחדת במינה. ציוץ הציפורים מרגיע במיוחד, ושילוב ציוץ הציפורים עם הגינה שתצרו תהווה עבורכם פינת חמד.
בחלק המרכזי של הגן יש לפרוס חיפויי בהיר, ולשתול מספר צמחים קומפקטיים שגדילתם איטית אשר נבחרו עקב צורתם והיכולת שלהם לשגשג בתנאי שמש מלאה, כמו למשל יוקה אגבה רכה כפי שציינתי.
מזרקה היא אלמנט נוסף שניתן לקחת בחשבון. המזרקה מוסיפה אפקט מקרר וההאזנה לפכפוך המים יוצר חוויה מרוממת רוח.
באזור הישיבה ניתן להוסיף אבני מדרך טבעיים בגדלים שונים ובמרווחים של פסיעה, כך נרוויח עוד חיפויי קרקע  יחד עם מראה טבעי קסום ופרקטי.  

השקייה חסכונית
מערכת השקייה חכמה תחסוך מים בעזרת הקצבה מדודה שמוגדרת מראש. פריסה של טפטפות בעלות ספיקה מתאימה וכיסויים בחיפויי יקטינו בצורה משמעותית את אידויי המים וישקו בצורה אפקטיבית את הצמחים.

פרידמן עוז – הענק הירוק
בחר איזור
בחר אזורselect
...Loading...
קניה בטוחה