קניה בטוחה
איתי ארנון - הדברות

איתי ארנון - הדברות

מודיעין - מכבים רעות

מה אתם מחפשים?

קטגוריה

תת קטגוריה

איזור

עיר

מה אתם מחפשים?select
בחר קטגוריהselect
בחר תת קטגוריהselect
בחר אזורselect
בחר עירselect

גינון אקולוגי

גינה ירוקה
המודעות הגוברת והולכת לחשיבות השמירה על איכות הסביבה ועל משאבי טבע, החדירה לשוק הגינון הישראלי את שיטת הגינון האקולוגי. השיטה ידידותית לטבע, ולא פחות חשוב מכך – חסכונית.

מהו גינון אקולוגי?
הגינון האקולוגי מושתת על האידיאולוגיה לפיה יש לשמר את ערכי הסביבה באופן מקסימלי ולנצל ביעילות משאבי טבע קיימים, לצורכי חיסכון. בגינה, עקרונות השיטה מתמקדים בחיסכון מרבי במים, תוך מטרה לשמור על הסביבה בארצנו המתייבשת, ולהוריד את עלויות האחזקה של גינה ביתית, שעשויות להתגלות כיקרות למדי, אם תשתמשו במים להשקיה ללא תכנון ובקרה.

גינה ירוקה לכל אחד
גינה ססגונית ופורחת הנשקפת אליכם מהחלון והיא כל כולה שלכם, הינה ללא ספק התגשמות חלומו של כל אחד מאתנו. הפסטורליות, השלווה והרעננות שפיסת טבע פרטית מעין זו עשויה לנסוך בחייכם, מומלצות מכל הבחינות. עם זאת, גירעון המים בישראל ומחירי המים המאמירים בעקבותיו מעמידים בספק את כדאיות הקמתה של גינה פרטית הדורשת כמויות מים בלתי מבוטלות, ועשויה להכביד על התקציב המשפחתי. הפתרון לדילמה הינו הגינון האקולוגי, המשלב אידיאולוגיה פשטנית עם אמצעים טכנולוגיים מתקדמים, ואשר יישומו בגינתכם יאפשר לכם ליהנות מגינה יפהפייה לצד הבית, מבלי להתרושש.

כיצד מיושמת שיטה זו?
יישום הגינון האקולוגי בשטח מתבסס על פתרונות יעילים לחיסכון במים. ביניהם: מחזור מים, המתבצע באמצעות שימוש במים אפורים לצרכי השקיה ובאמצעות אגירת מי גשמים על ידי חפירת תעלות המנקזות מי נגר. מים אפורים הינם מי השופכין הביתיים, כמו מי רחצה, מי כביסה ומי מזגן, שניתן לעשות בהם שימוש חוזר לצורך השקיה, תוך חיסכון ניכר במים. ניתוב המים האפורים לגינה מתבצע באמצעות מערכת חדשנית וחכמה המפנה את המים האפורים למכלים בהם הם עוברים הדחה וסינון, ולאחר מכן מועברים להשקיה תת קרקעית של הגינה. את מערכת המים האפורים יש להתקין על ידי איש מקצוע המתמחה בכך, ואשר יוכל להתקין את המערכת באופן הבטיחותי והיעיל ביותר. שימוש בטכנולוגיות השקיה בעלות חיישנים, כמו מערכת טפטפות, מומלץ אף הוא לצורך חיסכון במים. דרכים נוספות ליישום הגינון האקולוגי מתמקדות בצמחייה, ונותנות עדיפות לשימוש בצמחיה רב עונתית ובצמחיה מקומית, מתוך הנחה שתהיינה עמידות יותר ותדרושנה פחות מים. בטיפול בקרקע ניתנת עדיפות לשימור האדמה באמצעות תוספת מים, חמצן וחומרים אורגניים שישמרו עליה לאורך זמן. כמו כן, מומלץ להשתמש בהדברה אורגנית, בדישון קומפוסט ובאמצעים אורגניים נוספים לשמירה על הגינה ועל איכות הסביבה.בחר איזור
בחר אזורselect
...Loading...
קניה בטוחה