קניה בטוחה
עמירם ברימבוים - יועץ בריכות שחייה ביתיות

עמירם ברימבוים - יועץ בריכות שחייה ביתיות

כל הארץ

מה אתם מחפשים?

קטגוריה

תת קטגוריה

איזור

עיר

מה אתם מחפשים?select
בחר קטגוריהselect
בחר תת קטגוריהselect
בחר אזורselect
בחר עירselect

גינון בבניין משותף

גינון בבניין משותף
הגינה המשותפת היא מרחב ציבורי מגונן, אשר משמש את דיירי הבניין לפעילות פנאי, ימי הולדת וכמובן מהווה סביבה ירוקה יפה ונעימה. תרבות הדיור התפתחה בשנים האחרונות, אך בהרבה מקרים ניהול לקוי וחוסר שיתוף פעולה מצד דיירים גורם להזנחה חלקית או מלאה בתחזוקת הגינה.

גינה בסדר גודל של 150 מ"ר מצריכה לפחות שעתיים עבודה פעמיים בחודש, אלא אם מדובר בשטח קטן ולא מורכב. גינון מקצועי אצל בעלי מקצוע מצריך כיסוח דשא, גיזום הגדר החיה, עישוב, קלטור, גירוף, שתילה במקרה הצורך, תיקונים קלים במערכת ההשקיה, וטיפולים עונתיים הכוללים דישון זיבול וגיזומי עצים.
הגנן חייב לבדוק את מערכת ההשקיה והממטרות בסיום העבודה, מאחר ולחרמש או למכסחת הדשא ישנה נטייה לפגוע בצנרת ובממטרות. בכל טיפול יש לכוונן את הגיזרה של הממטרות, על מנת שהמים יגיעו לאן שצריך, ולא למדרכה או לכביש. בממטרות גיזרה חדישות יותר מסוג POP UP (גיחה), יש להשגיח שמכסחת הדשא לא תפגע בראשם.

השקיה: חשוב לקבוע מערכת השקיה ממוחשבת, אשר תחסוך הפעלה ידנית וטרחה גדולה לדייר התורן. וחשוב יותר, שתשקה במנות ובזמנים קבועים, דבר שיוביל לשמירה נכונה ויעילה של הצמחייה. דשא שלא הושקה נכון, צמח שקיבל פחות מדי מים ופרחים שהראו סימני קמילה, לוקח זמן רב עד אשר יתאוששו אם בכלל. מומלץ להשקות בשעות הערב המוקדמות. אם מדובר בממטרות גיחה או במתזים, אפשר לכוון את ההשקיה כך שהיא תפעל בבוקר, בו לרוב יש את לחץ המים הטוב ביותר ביממה.

דישון: יש לבצע דישון פעמיים בשנה. פעם באביב ופעם בסתיו. מומלץ להשתמש בדשן מתאים לעונה, לטווח ארוך ובעל שחרור איטי, בנוסף לדשן הנוזלי שמוסיפים למדשנת.

דשא: יש לבחור את סוג הדשא בהתאם לרמת החשיפה לשמש, אם כי מאחר ומדובר במרחב ציבורי מומלץ לבחור בסוג בעל צפיפות גבוהה ועמידות לדריכה. דשא הוא מבין צרכני המים הגבוהים בגינה, וכדי להנות ממראה ירוק, אחיד ובריא, יש להקפיד על השקיה וטיפול שוטף, חודשי ועונתי.

עצים: יש לתכנן מראש את סוגי העצים בהתאם לרמת התחזוקה שהם דורשים, נשירת עלים ולכלוך, גודל הנוף והשפעתו על הצמחייה, המבנה והתשתיות בסביבתו. תכנון נכון עשויי למנוע בעיות רבות בעתיד והוצאות כספיות גדולות.

פרחים: פרחים גננים שותלים פעמיים בשנה, לרוב בתחילת הסתיו נובמבר-דצמבר ותחילת הקיץ מאי-יוני. יש מגוון רב של פרחים והכל תלוי בגנן ובגובה ההשקעה הכספית. בעיקרון כדאי להגביל את אזורי הפרחים לקערות רחבות המקטינות את כמות השתילים ונותנת אפקט זהה של פריחה וצבעוניות לגינה.

מזיקים: יש לעשות טיפול מונע פעם או פעמיים בשנה, על מנת שלא לאפשר לנמלים להשתקע בגינה מאחר ואח"כ הן עשויות לעלות לקומות הראשונות ויתרה מזאת, הן מזיקות לפרחי העונה. ישנם מזיקים נוספים שניתן לזהות לפי הנזק הנגרם לצמחייה, ויש להתייעץ עם חנות מקצועית. ישנם גם מוצרים בתפזורת, המשלבים חומר הדברה עם הדשן.

פרידמן עוז – הענק הירוק 

                                    


בחר איזור
בחר אזורselect
...Loading...
קניה בטוחה