קניה בטוחה
יוסי דיין - גינון

יוסי דיין - גינון

דרום

מה אתם מחפשים?

קטגוריה

תת קטגוריה

איזור

עיר

מה אתם מחפשים?select
בחר קטגוריהselect
בחר תת קטגוריהselect
בחר אזורselect
בחר עירselect

גינון יפני

גינון יפני

הגינון היפני – כשמו כן הוא- מגיע אלינו מיפן, ונפוץ גם במדינות אסייתיות רבות אחרות. סגנון גינון זה משלב בתוכו אלמנטים שונים, בהם מים, פסלים, סגנון גיזום מיוחד, חיפויים מדויקים ועצים ננסיים. בגינון היפני מקפידים על סדר מופתי, תוך שימת דגש על תכנון הנוף ועיצוב אומנותי.

אלמנטים מרכזיים בגינון היפני
מים- אלמנט מרכזי, התורם לרוגע ושלווה. לרוב ניתן למצוא בגנים היפנים בריכות נוי, וכן מפלי מים, במיוחד בגינות הגדולות. לרוב העדיפות היא שילוב מפלים טבעיים, ואם המפלים אינם טבעיים- משולבים בהם סלעים וצמחיה התורמים למראה טבעי.
צבעים- הצבע הירוק הוא דומיננטי בגינות היפניות, ואף הוא נחשב למרגיע. מתוך הצבע הירוק בולטים צבעים חמים, בהם אדום, כתום וורוד.
אסתטיקה, סדר וניקיון- הגנים מתוכננים מתוך חשיבה על אסתטיקה, כך שכל פרח, צמח או מפל מים ממוקמים כך שישתלבו עם הנוף הכללי בצורה מסודרת ונעימה לעין. השילוב בין המים המרגיעים לאסתטיקה המוקפדת מעניק תחושה מיוחדת ביותר- טבעית ולא טבעית.  

עיצוב גינה יפנית בישראל
עקרונות הגינון היפני הגיעו לפני מספר שנים גם לישראל. מעצבי גינות ישראליים, המומחים בתחום הגינון היפני, מתייחסים בעבודתם הן לתנאי הגינון בישראל, והן לאלמנטים של הגינון היפני, המוסיפים לגינה שלווה ורוגע לצד אסתטיקה. בישראל רוב הגינות קטנות לעומת הגינות היפניות, כך שבתכנון ועיצוב גינה יפנית בישראל מתאימים את האלמנטים השונים לגודל השטח תוך ניצולו המקסימלי.

תחזוקה קבועה
מאחר והגינה היפנית מוקפדת ביותר מבחינת אסתטיקה וניקיון, התחזוקה שלה לרוב אינה פשוטה, וביפן לרוב גינות אלו מתוחזקות באופן קבוע ויומיומי. מומלץ לתכנן את הגינה כך שתדרוש פחות תחזוקה לאורך זמן, למשל בעזרת שילוב סלעים, דשא סינטטי והשקיה אוטומטית. כדי לשמור על המראה הנקי יש צורך לתחזק את הגינה בעת הצורך ע"י גנן מקצועי, שבין היתר יתאים את הצמחייה ומערכת ההשקיה לעונות השנה המתחלפות.

פרידמן עוז – הענק הירוקבחר איזור
בחר אזורselect
...Loading...
קניה בטוחה