קניה בטוחה
דורי יוסטר- יועץ מזון וציוד לבעלי חיים

דורי יוסטר- יועץ מזון וציוד לבעלי חיים

כל הארץ

מה אתם מחפשים?

קטגוריה

תת קטגוריה

איזור

עיר

מה אתם מחפשים?select
בחר קטגוריהselect
בחר תת קטגוריהselect
בחר אזורselect
בחר עירselect

הרחקת יונים

הרחקת יונים
יונים שמתמקמות בסביבת המגורים מהוות מטרד ומפגע בכמה תחומים: הצואה (לשלשת) שלהן מלכלכת את הסביבה והחומציות שבה פוגעת קשה בחיפויי אבן ומתכת ואפילו בבטון; התמקמותן ובחירת היונים לקנן באזור זה מלווה בלכלוך וברעש טורדני. היונים, למרות תדמיתן הנקייה ומסמלת השלום, מהווה פונדקאי הנושא אתו מזיקים, מעבירי מחלות ולעיתים אף גורמים לאלרגיות בקרב הקרובים אליהן מזיקים היא "סוכן" שמעביר מזיקים ומחלות ואף גורמים אלרגניים.

יונים מחליטות לקנן בכל מקום אפשרי, אך באופן טבעי, הנזקים נראים ומורגשים יותר בסביבת העיר פחות מאזור הכפר החקלאי. כך גם לגבי קצב התרבותן וזאת מכיוון שאויבים טבעיים כמו ינשופים לדוגמא, פחות מצויים בסביבה עירונית. בשל עובדות אלה, הפכו המזגנים, המרפסות, המרזבים וגגות הרעפים למקום קינון נוח ומועדף של היונים.
רבים וטובים השקיעו מחשבה בנושא הרחקת יונים מסביבת האדם. הומצאו שיטות "סבתא" כמו תליית דיסקים, בלונים, שקית ניילון עם מים ועוד...כל אחד מהם אכן פתרון זול ואפילו ירוק ושומר על הסביבה אך ברוב גדול של המקרים אינן פותרים לאורך זמן את הבעיה.
ישנם מספר פתרונות מקצועיים לצורך הרחקת יונים מסביבת המגורים:

דוקרנים
טיפול בחלונות, אדני חלונות ומעקות באמצעות דוקרנים. דוקרנים כנגד יונים, יוצרים מחסום פיזי המונע מהם להגיע ולנחות באזור המטופל ובכך יוצר למעשה סביבה לא ידידותית עבורן. קיימים מספר סוגים של דוקרנים, פלסטיק, מתכת, בגבהים שונים ובצורות שונות. דוקרנים העשויים מחומר הקרוי "פולי-קרבונט" אשר מוגנים בהגנת  UV2 מספר יתרונות עיקריים: הראשון, עצם עיצובם אינו פוגע במראה הוויזואלי של המבנה עליהם הם מוצבים. שנית, דוקרנים אלה מעוצבים באופן שאינו פוגע ביונים. קצוות הדוקרנים קטומים ואינם חדים וכך לא פוצעים את היונים ולא יגרמו לשום נזק. בנוסף, הדוקרנים גמישים באופן כזה שיונים שמבקשות לנחות עליהם נתקלות במצע לא יציב לחלוטין.

רשתות
רשתות מיועדות לסגירת חללים כגון מסתורי כביסה, פתחי גגות ומרפסות. הרשתות הנן שקופות למחצה וכמעט בלתי נראות למי שלא יודע שהן שם. הן מותקנות באמצעים מקצועיים כמו כבלי פלדה וברגים ייעודים לכך והן יעילות במניעת כניסה של יונים לתוך חלל זה.
גם ברשתות ישנן מספר סוגים ודרגות חוזק ועמידות לפגעי מזג האוויר בישראל.
יש לוודא תקן ואיכות ולא להתפתות למחירים זולים שלאחר חצי שנת קיץ , הרשת תתפורר ותאלץ להוצאה נוספת.

סלילים
אמצעי נוסף הנו סליל מתכתי או בשמו המוכר יותר "קפיץ מקפיץ". את הסלילים האלו ניתן להציב בקלות ובמהירות על אדני חלונות, מעקות ועוד. כמו הדוקרנים גם את הסליל הזה נמצא כלא ידידותי ליונים והוא לא יאפשר ליונים לנחות עליו. היתרון הבולט של הסליל הנו הקלות שניתן לנקות את האזורים בהם הוא מוצב (אדני חלונות לדוגמא) וכן , ידידותי יותר לילדים שאינם נדקרים מהם.

חוט רטט
בשטחים גדולים כמו גג רעפים או אזור גגות עם מפוחי מיזוג אוויר וכו', ניתן למתוח חוטי מתכת שמקשים על נחיתתן של היונים. היתרון בהם הוא היכולת לכיסוי גדול יותר של שטחים גדולים.

מחסומי גגות
דומים לדוקרנים, אלא שהקצוות שלהם עשויים מפלסטיק גמיש או מתכת דקה ומתאימים את עצמם לפתחים הקטנים שבין הרעפים לארגז הרוח וכן מקומות אחרים שיוצרים מרווחים קטנים שיונים יכולות לחדור אליהם.

דחלילים
ניתן לרכוש ולהציב דחלילים בדמות עורבים שחורים, ינשופים או בזים. עופות שנחשבים כמאיימים על היונים וכך היונים מעדיפות לא להגיע לאזור זה.

לסיכום, פתרונות הרחקת יונים הנן עסק לבעלי מקצוע. לעיתים ניתן לבצע זאת גם בשיטת "עשה זאת בעצמך" אך במקרים קשים אין מנוס מלהזמין מומחה בתחום.
בדקו את נושא האחריות. בעלי מקצוע נותנים אחריות לעבודתם. חלקם נותנים 3 שנות אחריות חלקם 5 ונתקלתי גם בכאלה שבטוחים בעצמם ונותנים 10 שנים.
מחיר...כמו שנאמר...לעיתים הזול הוא היקר.


בחר איזור
בחר אזורselect
...Loading...
קניה בטוחה