קניה בטוחה
דויד עם שלום - גינון

דויד עם שלום - גינון

רעננה

מה אתם מחפשים?

קטגוריה

תת קטגוריה

איזור

עיר

מה אתם מחפשים?select
בחר קטגוריהselect
בחר תת קטגוריהselect
בחר אזורselect
בחר עירselect

השקיה במים אפורים

השקיה במים אפורים

בטח יצא לכם להתקל במושג הזה מפעם לפעם – מים אפורים. מה זה בעצם מים אפורים? ננסה להסביר לכם בקצרה ובאופן קל. מים אפורים הינם מים שמגיעים ממתקנים שאין בהם הפרשות אדם, כגון מקלחות, כיורים, מדיחי כלים, מכונות כביסה ואף מזגנים. השימוש הנפוץ ביותר שניתן לעשות עם מים אפורים הוא לשטיפת רצפות והשקיית גינות. החסכון שנוצר כתוצאה משימוש במים אפורים הוא משמעותי, שכן אנו "ממחזרים" אותם ולא משתמשים במים טריים וחדשים מהברז.

שימוש במים אפורים להשקיית גינות
השימוש הכי נפוץ במים אפורים הוא להשקיית גינות. על מנת לאפשר השקיית הגינה באמצעות מים אפורים, עלינו להתקין מיכל תת קרקעי בחצר שאליו יוזרמו כל המים האפורים שנאספים ממתקני הבית. בתוך המיכל מתבצע סינון באמצעות פילטרים וחומרים ביולוגים, שמנטרלים את החיידקים והלכלוך שהצטבר במים האפורים. המים האפורים נשאבים באמצעות משאבה לתוך המיכל ולכן יש צורך גם בנקודת חשמל בסביבה. ניתן לחסוך את המשאבה והמיכל באמצעות הזרמת המים ממקום גבוה למקום נמוך ישר לצנרת מתאימה בגינה. השקיית מים אפורים אינה מומלצת לצמחי תבלין או מרפא, ירקות ועצי פרי. או בקיצור – כל צמחים שאתם עשויים לצרוך למאכל. הסיבה היא שהם עשויים להכיל חיידקים שלא סוננו ובכך להגיע למזון שלכם.
אז למה כן אפשר להשתמש בהם? ניתן להשתמש במים אפורים להשקיית מדשאות (דבר שבא לידי ביטוי בשטחי מדשאות גדולים שעשויים לגזול לא מעט כסף עבור השקייתם באמצעות מים טריים). ניתן להשתמש בהם להשקיית צמחי נוי, עצים שאינם נותנים פירות, ובאופן כללי צמחים שאינם מיועדים למאכל אדם.

חיסכון משמעותי בהוצאות
שימוש במים אפורים יכול לחסוך לכם הרבה כסף בעת השקיית הגינה. עצם העובדה שאנו "ממחזרים" את המים ולא משתמשים במים טריים חוסך לנו הרבה עלויות, שכן השקיית גינה ממוצעת צורכת בין 20 ל 200 ליטר של מים (בתלות בגודל הגינה ובאזור שאתם מעוניינים להשקות). לכן ניתן לראות שהשקיית גינה במים אפורים תתרום לשני דברים – היתרון הראשון הוא שנוכל להשקות את הגינה בתדירות גבוה יותר ולטפח אותה בצורה טובה יותר, והיתרון השני הוא שנוכל לחסוך כסף רב בעת ההשקיה באמצעות מים אפורים.

בחר איזור
בחר אזורselect
...Loading...
קניה בטוחה