קניה בטוחה
תומר לוי - גינון

תומר לוי - גינון

תל אביב

מה אתם מחפשים?

קטגוריה

תת קטגוריה

איזור

עיר

מה אתם מחפשים?select
בחר קטגוריהselect
בחר תת קטגוריהselect
בחר אזורselect
בחר עירselect

כיצד מדבירים את הבית לקראת הקיץ

כיצד מדבירים את הבית לקראת הקיץ
"אביב הגיע פסח בא ..." אומר השיר שכולנו שרים מהילדות. עם בוא האביב והניקיון המסורתי לחג הפסח הרווי באורחים, מגיעים גם אורחים פחות רצויים וידידותיים. החל מזבובים טורדניים שגם החורף הישראלי לא ממש מרחיק אותם, וכלה ביתושים, נמלים תיקנים ואף מכרסמים שונים. רצים לחנות הקרובה או שמזמינים מדביר מוסמך לבית?

אבא, אימא גו'ק!
בשבת בבוקר הופכים צד במיטה בשעה שבדרך כלל אנחנו כבר מזמן בתוך יום עבודה, היד מגרדת, פותחים חצי עין, מגרדים, העור הלבן הופך לאדום ושוב מגרדים... הילדים שהחליטו לקום מוקדם מגלים גם הם אורח לא רצוי מטייל בבית וצועקים אבא, אמא גו'ק...אז קמים מחפשים תרסיס כלשהוא, מרגיעים את הילדים, יוצאים לשתות קפה במרפסת או בגינה וגם שם מחכה הפתעה לא נעימה...

פתרון זמני או קבוע
על פי רוב ריסוס בחומרי הדברה רגילים הנמכרים בשווקים נוחים לשימוש, מאושרים לשימוש  לקהל הרחב, ומשיגים תוצאות די טובות, אך באופן נקודתי ולטווח הקצר, שלעיתים יכול להיות מספר שעות. יש לזכור שמלבד אי הנוחות ופגיעה באיכות החיים, מזיקים אלו בחלקם הגדול יכול להיות מחולל ונשא של מחלות שונות, היות ורובם מתפלשים בשאריות מזון רקוב ובביוב. במקרה של יונים וציפורים, הן אף מהוות מקור לקרציות, כינים ומחלות מידבקות, מה שמסכן הן את בני הבית והן את חיות המחמד הגדלות בבית. האופציה שנותנת פתרון מקיף וארוך טווח, היא פניה למדביר מוסמך, שיתאים סוג הדברה יעיל ולטווח זמן ארוך.

הדברה רגילה או אורגנית
ההדברה המסורתית התבססה על חומרים כימיים, שנקראים זרחניים אורגנים. משנת 2008 שימוש בחומרים אלו נאסר לשימוש, מלבד בענף החקלאות, וההדברה הכימית מתבססת בעיקר על חומרים , ידידותיים יותר לסביבה שבסיסם פריטרואידיים, המומסים בעיקר בשמן או מים. היתרונות הם רבים, ומאפשרים חזרה לבית תוך מספר שעות קצר מגמר ההדברה, אין ריח לוואי של החומרים שפוזרו, והחשוב מכל: הם בטוחים לשימוש ושומרים על הגנת הסביבה. החיסרון היחיד הוא שנצטרך לבצע הדברה כזו כאחת לשנה, היות ובסופו של דבר מדובר בחומרים פחות חזקים כימית, אך בסה"כ היתרונות רבים ובטווח הארוך אנו שומרים על הסביבה ונחשפים פחות לחומריים כימיים המסוכנים יותר. ישנם סוגי הדברות נוספים יעילים לא פחות, כגון הדברה ביולוגית והדברה באמצעות גלי קול, אך הם נפוצים יותר בתעשייה ובחקלאות ופחות בשימוש הביתי. בשנים האחרונות עלתה המודעות וישנה הדברה אורגנית המכונה "הדברה ירוקה". הדברה זו עושה שימוש בחומרים טבעיים, שרמת הרעילות שלהם נמוכה מאוד והיא בטוחה  ומאושרת לשימוש גם ללא פינוי בכלל של הבית. ניתן לבצע אותה באופן עצמי ללא צורך בהזמנת מדביר. החיסרון הוא כמובן בכך שבד"כ המזיקים מורחקים לזמן קצר באופן יחסי ויש צורך בתחזוקה שוטפת והקפדה גבוהה בשמירת סביבה נקיה.
בברכת קיץ מהנה, בריא ובטוח.

פרידמן עוז - הענק הירוק


בחר איזור
בחר אזורselect
...Loading...
קניה בטוחה