קניה בטוחה
אמיר שני - יועץ ביגוד ונעלי בטיחות

אמיר שני - יועץ ביגוד ונעלי בטיחות

כל הארץ

מה אתם מחפשים?

קטגוריה

תת קטגוריה

איזור

עיר

מה אתם מחפשים?select
בחר קטגוריהselect
בחר תת קטגוריהselect
בחר אזורselect
בחר עירselect

מים אפורים

מים אפורים
כל בעל גינה לוקח בחשבון את ענין השקיית הצמחים. כדי לתחזק גינה במצב אופטימלי יש צורך במים רבים. מצב המים בארץ לעיתים טוב יותר ולעיתים טוב פחות, אך תמיד יש צורך לחסוך במים ולא לבזבזם. כל זאת בנוסף לעלות המים שאינה זולה כלל. השיקול הופך להיות כבד מאוד בתחזוקת הגינה, על כן נפוץ השימוש במי השקיה הנקראים מים אפורים. את המים המתוקים מייעדים לשתייה, לרחצה ולשאר שימוש האדם, ואת המים האפורים להשקיית הגינה למשל.

מים אפורים הם מים שהשתמשו בהם שימוש ראשון, למשל מי כיורים, והם ראויים להשקיית גינה או מילוי בריכת נוי, משום שהם לא ספגו לכלוך רב ומזיק כגון מי שטיפת רצפה או מי אמבטיה או אסלה. ישנם מים שיכולים לגרום לזיהום ולחיידקים ויש בהם לכלוכים רבים וחומרים שאינם ידידותיים לסביבה והם נחשבים "מים שחורים" ואינם ראויים להשקייה. המים האפורים נקראים כך על שם עכירותם.
השימוש במים אפורים מוגבל לסוגים שונים של צמחיה. לא ראוי להשקות בהם דבר שיכול להיכנס לגוף האדם או לבוא עימו במגע, כגון ירקות או דשא שילדים עשויים "להתחכך" בו, והם עלולים להכיל חיידקים שונים. ראוי להשקות עם מים אפורים רק צמחים שלא באים במגע עם בני אדם, כמו שיחים ועצים.
את המים ניתן לסנן בדרכים שונות. סינון ראשוני וגס אפשר לעשות באופן ידני על ידי סינון דרך חצץ או קש, כשמעבירים את המים דרכם ואז הם יוצאים מסוננים מלכלוך גס. אמנם הניקוי הוא לא בצורה מושלמת ועדיין נשארים חיידקים, אך יש שימושים שלשמם פעולה זו מספקת. ישנו פתרון שהוא אמנם יקר יותר, אך גם יעיל יותר, והוא שימוש במערכות לטיהור מים אפורים. ישנן מערכות שונות בשוק המיועדות לכך, כגון מערכות הפועלות באמצעות שורשים וחיידקים היונקים את החיידקים והלכלוכים המזיקים, ובאופן כזה המים מטוהרים במידה מסוימת וראויים להשקיה, או לבריכות נוי ודגים בגינה. ישנה מערכת נוספת שמכילה מסננים דקים שמסננים את המים.
נכון וראוי להשתמש במים אפורים בתחזוקה השוטפת של הגינה, אך יש לוודא מנגד ולשים לב כל העת שלא יצא השכר בהפסד, בכך שהם יזהמו את הסביבה והצמחים. יש להיות עירניים ולהשתמש בחומרים שאינם כוללים כימיקלים בשימוש הראשוני במים, אלא רק במוצרי ניקוי וקוסמטיקה אקולגיים.
משרד הבריאות הוציא תקנות ברורות בקשר לשימוש במים אפורים וישנו מכתב של המהנדס הראשי לבריאות הסביבה ובו הנחיות מפורטות על אופן השימוש במים אפורים.

פרידמן עוז – הענק הירוק


בחר איזור
בחר אזורselect
...Loading...
קניה בטוחה