קניה בטוחה
אור-לי שפירא - אדריכלית נוף

אור-לי שפירא - אדריכלית נוף

חדרה

מה אתם מחפשים?

קטגוריה

תת קטגוריה

איזור

עיר

מה אתם מחפשים?select
בחר קטגוריהselect
בחר תת קטגוריהselect
בחר אזורselect
בחר עירselect

מערכות לטיהור מים/מים אפורים

נושא מערכות לטיהור מים צובר תאוצה בשנים האחרונות בישראל , וזאת בשל המחסור במים והעלות היקרה הנובעת מכך, ובפרט כשמדובר בהשקיית גינה- דבר הדורש מים רבים. אם רוצים לתחזק את הגינה בצורה מיטבית ולהשקות אותה באופן קבוע לפי הצורך, שיקול המים נעשה כבד מאוד. רבים חושבים על שימוש חוזר של מים אפורים, כדי לחסוך במים המיועדים לצורך בני האדם. לשם כך פותחו מערכות לטיהור מים, שתפקידן לטהר מים שעשו בהם כבר שימוש, וניתן להשתמש בהם בשנית לצרכים שונים לאחר טיהור מסוים. למשל, מי כיורים יכולים לשמש לצורך השקיית גינות ולמילוי בריכות נוי או דגים.

צריכת המים הביתית בישראל נעה בין 100 ל-230 ליטר, וכ-47% ממנה ניתן למחזר כמים אפורים לשימוש חוזר.
מערכת אחת הקיימת בשוק היא מערכת שבנויה על רעיון שיטת הפרקלמצ'ר, המשתמשת בדברים מהטבע ויוצרת שילוב מועיל בין משאבי טבע. פיתוח של רעיון זה הוא בריכות המכילות צמחי מים ומיקרו אורגניזמים היונקים את החיידקים הרבים המצויים במים, ובכך למעשה מטהרים אותם מחיידקים. המים צריכים לעבור קודם סינון של לכלוך גדול על ידי סינון באבני חצץ או קש ולאחר מכן מכניסים אותם למערכת הבריכות או מאגר מים המצוי בגינה.
לעומתה, קיימת מערכת לטיהור מים העובדת על בסיס של מסננים דקים- ממברנות המסננת ומחטאת את המים.

מים המיועדים לטהור
אינם יכולים להיות כאלה שנעשה בהם שימוש עם חומרים כימיים או מזהמים. לכן, יש להקפיד על שימוש בחומרים אקולוגים- סבונים ותכשירי ניקוי אקולוגיים.
ישנן מערכות שעובדות תוך שימוש באמצעיים ביתיים וזמינים שיגיעו היישר מהכיור לגינה, בהן המים יוצאי מהכיורים בבית דרך צינורות, עוברים סינון ראשוני והפרדת שומנים על ידי בקטריות, משם עוברים לצינורות שמעבירים אותם לבריכות או מיכלי אגירה, ומשם לטפטפות.
מערכות ביתיות חייבות להיות מפוקחות היטב לבל תהינה מסוכנות לציבור, שלא יעבירו מחלות דרך חיידקים שנמצאים במים. יתרה מכך, המים עומדים במכלי האגירה זמן מסוים, ושם חגיגת החיידקים גדולה. יש לערוך מדי פעם בדיקה על רמת ניקיונם של המים, ומעבר לכך יש להשגיח על רמת המליחות מים. המים מכילים מלחים-דטרגנטים, שעלולים עם הזמן לפגוע בגידול ולנדוד למי תהום.


בחר איזור
בחר אזורselect
...Loading...
קניה בטוחה