קניה בטוחה
רונן לב - הדברות

רונן לב - הדברות

שוהם

מה אתם מחפשים?

קטגוריה

תת קטגוריה

איזור

עיר

מה אתם מחפשים?select
בחר קטגוריהselect
בחר תת קטגוריהselect
בחר אזורselect
בחר עירselect

נמלים בגינה

נמלים בגינה
הנמלים הן חלק מבעלי החיים שאנו מוצאים כמזיקים לגינתנו. אמנם על פניו מדובר בחיה קטנה ואפילו חמודה, אך היא עלולה לגרום לנזק רב לצמחים שלכם, לכן כדאי לטפל בבעיה עם הופעתן של הנמלים בגינתכם. קיימים מספר סוגי נמלים כגון נמלים שחורות, נמלים קטנות חומות, נמלים בעלות כנפיים ועוד. הסוג שייתכן שנראה בביתנו וכך גם בגינתנו הוא הנמלים הקטנות. הנמלים ניזונות הן מן החי והן מן הצומח. לכן, הן אוהבות לשהות בגינה ולחפש בה דברי מאכל. הן יכולות ליהנות ממזון הנמצא בחלקים העליים של הצמח כמו גם בשורשיו, וממנו הן מפיקות טל דבש. הבעיה העיקרית היא כאשר הנמלים בונות את הקן שלהן סביב הצמחים. בניגוד למה שרבים חושבים, הנמלים אינן נעלמות בסוף הקיץ, ומומלץ מאוד להיפטר מהן מרגע שהבחנו בהן מתרוצצות בגינתנו.

הנזקים הנגרמים לגינה
כאמור, הנמלים ניזונות מחומרים שונים הנמצאים על גבי הצמחים בגינה שלנו. פעמים רבות הן יבנו את הקן שלהן סביב חלקי הצמח, מאחר שהוא משמש להן תמיכה ומקור מזון. כמו כן, הצמחים הנגועים עלולים לפתח כנימות, שהם חרקים קטנים המקיימים יחסי גומלין עם הנמלים, ומהווים מקור פגיעה עיקרי בצמחים. יתרה מכך, הנמלים עלולות להעביר את הכנימות מצמח לצמח, וכך, צמח שלא היה נגוע, הופך לנגוע ולבלתי כשיר לאכילה אם מדובר בעץ פרי. במקרים מסוימים יש לעקור את הצמח ולשתול חדש. נזק נוסף שעלול להיגרם בעקבות הנמלים נוגע לאדמה בגינתנו. הנמלים מקננות באדמה ומתחת לאבנים, ולעתים הקנים עלולים להגיע לעומק של 30 מטרים. הדבר פוגע באיכות האדמה, וכן במראה האסתטי של הגינה.

פתרונות להרחקת נמלים
כיום ישנם פתרונות רבים להרחקת נמלים מהגינה, והפתרון שתבחרו תלוי במידת הנזק שנגרם לגינתכם ולהעדפה האישית שלכם. לפני שתבחרו כיצד להעלים את הנמלים, בצעו שלבים מקדימים, אפשר עם איש מקצוע או בלעדיו. סרקו את השטח ובדקו כמה מקורות מסתור של הנמלים. כך תוכלו לאמוד את מידת השתלטות הנמלים על הגינה, ולבחור את השיטה המתאימה שתביא להעלמתן. מבין שיטות ההדברה השונות, רבים מעדיפים לבחור בהדברה ירוקה, משום שזו מזיקה פחות לבני האדם ולסביבה. הדברה ירוקה נעשית על ידי פיזור ג'ל בקרבת קן הנמלים, והוא מהווה רעל בריכוז נמוך עבור הנמלים. לאחר מספר ימים הנמלים נעלמות, והתוצאות טובות לטווח הארוך. כמו כן, יש אנשים המעדיפים את השיטה הישנה – והיא הדברה על ידי ריסוס. שיטה זו פחות ידידותית לסביבה, ואינה מועדפת על פני רבים.

פרידמן עוז - הענק הירוק


בחר איזור
בחר אזורselect
...Loading...
קניה בטוחה