קניה בטוחה
עמירם ברימבוים - יועץ בריכות שחייה ביתיות

עמירם ברימבוים - יועץ בריכות שחייה ביתיות

כל הארץ

מה אתם מחפשים?

קטגוריה

תת קטגוריה

איזור

עיר

מה אתם מחפשים?select
בחר קטגוריהselect
בחר תת קטגוריהselect
בחר אזורselect
בחר עירselect

עיצוב הגינה לפי הפנג שואי

אנרגית החיים, הקרויה ע"י הסינים ותורת הפנג שואי 'צ'י', נמצאת בשפע בחיק הטבע. מקומות עשירים בצ'י יוצרים הרמוניה בין האדם, הטבע והיקום. תורת הפנג שואי הסינית עוזרת לנו להפוך את המרחב בו אנו נמצאים – כולל הגינה – למקום שנעים יותר לגור וגם מקדם את שאיפותינו בחיים. בפנג שואי קיימים עקרונות ברבדים שונים, אותם ניתן ליישם גם בתכנון ובעיצוב הגינה.
את עקרונות השיטה ניתן ליישם בעת תכנון גינה חדשה, או בעת רענון לגינה קיימת. לעצב גינה לפי עקרונות הפנג שואי, מהווה הן יצירת אומנות והן דרך להיטען באנרגיית החיים (צ'י) ולהגיע להרמוניה. הדגש הוא בעיקר על אלמנטים של מים ומיקום דרכי הגישה, וזרימה של קווים רכים המשרים דינמיות ורוגע. כמו כן, ישנה התייחסות לסוג הצמחייה ולמיקום המתאים לה במרחב.

תכנון הגינה ייעשה בפשטות, בהתאם לתנאי האזור, בהם אקלים, נוף וצמחייה, תוך שמירה על אלמנטים טבעיים. לרוב העיצוב כולל קווים רכים ומעוגלים, התורמים לתחושת זרימה ורוגע. תחושה של הרחבת גבולות הגן נעשית ע"י שימוש בפתחים ובחלונות הפונים לנוף.

חמשת יסודות הטבע הבסיסיים
- אש, אדמה ,מתכת, מים ועץ- מהווים בסיס לעיצוב בגינה, תוך דגש על האינטראקציה בניהם, המהווה בסיס בפנג שואי להגברת צי' חיובי.
מומלץ לתכנון את הצמחייה לפי עונות השנה. באופן זה, הגינה תקבל מראה שונה בכל אחת מעונות השנה. בסתיו, ישלטו בגינה צבעי שלכת, בחורף צמחים חשופים ונשירים, באביב- לבלוב והתחדשות ובקיץ צמיחה והבשלת פירות.

חמשת החושים בעיצוב הגינה
, על פי תורת הפנג שואי, תורמים רובד משמעותי לחוויה. חוש הראייה מתבטא ביופי, בצבעים ובאסתטיקה של עיצוב הגן. חוש הריח מתבטא בצמחי תבלין, עצי הפרי ובניחוח הפרחים השונים. חוש הטעם מקבל ביטוי בצמחי תועלת עצי פרי, ירקות, צמחי תבלין ומרפא. ייצוג חוש השמיעה מתקבל משילוב אלמנטים היוצרים צלילים – כמו רשרוש עלוות הצמחים, פכפוך המים, צלצול פעמוני רוח, קולן של חיות מחמד וציוץ ציפורים. חוש המישוש בא לידי ביטוי במרקם העלווה של צמחים וחומרים מן הטבע.
עיצוב הגינה לפי עקרונות הפנג שואי מעניק תמיכה אנרגטית ואיכות חיים, המשליכים מחוץ הבית פנימה.

פרידמן עוז – הענק הירוק


בחר איזור
בחר אזורselect
...Loading...
קניה בטוחה