קניה בטוחה
תומר לוי - גינון

תומר לוי - גינון

תל אביב

מה אתם מחפשים?

קטגוריה

תת קטגוריה

איזור

עיר

מה אתם מחפשים?select
בחר קטגוריהselect
בחר תת קטגוריהselect
בחר אזורselect
בחר עירselect

עצי פרי ננסיים לגג או למרפסת

כולנו רוצים עצי פרי, להנות מתוצרת עצמית של פירות טריים שאנחנו שתלנו במו ידינו וטיפחנו ללא חומרי הדברה וללא התערבות חקלאית, אשר מאריכה את חיי המדף, גודלו  וצורתו של הפרי, אשר פוגמת בטעמו ובערך התזונתי הטבעי שלו.
לדעתי לימון שנקטף מהעץ משובח מהלימון אצל הירקן בריחו ובטעמו, ואם אנחנו גידלנו והשקנו את העץ הסיפוק הוא עצום. במידה ואין ברשותכם גינה ואתם משתוקקים לעצי פרי במרפסת או בגג ביתכם, ישנן מספר דרכים אשר יאפשרו לכם לגדל עצי פרי ננסיים במיכלים. השיטה הרווחת ביותר היא שימוש במינים קטנים, אשר באופן רגיל צומחים עד לגובה של כ- 3 מטרים בלבד.
יש מבחר עצי פרי ננסיים שניתן לטפח ולגדל במיכלים במרפסת, וכל בעל מרפסת יוכל להנות מבוסתן עצי פרי משלו וליהנות מתוצרתו. המראה כמובן מלבב ושובה לב.

ההדרים הננסיים לימקווט (לימון ננסי), קומקווט (תפוזון סיני) וקלמונדין ישתלבו נהדר במרפסת או בגג.

ממשפחת ההדסיים יתאימו הפיטנגו (איגנית הפיטנגה), המניב פרי אדום חמוץ- מתוק בצורת כוכב.
טיפ: מומלץ לבקש את הזן המורכב "גיתית" המפיק פרי גדול ומתוק יותר. הגויאבה התותית (גותית) אף היא ממשפחת ההדסיים מניבה פרי קטן אדום או צהוב ללא הריח האופייני לגויאבה. הפג'ואה הוא ננסי נוסף ממשפחת ההדסיים אשר אני ממליץ עליו בחום. זן מואב הוא המומלץ ביותר מאחר והוא בעל פרי גדול ומתוק, ואין צורך לדאוג עבורו לבן זוג להפריה. עליו כסופים, פריחתו לבנה והוא אף בעל כתר אדום יפה במיוחד, ניתן לאכול את עלי הכותרת המתוקים שלו ופרותיו ירוקים. ניתן לעצב בכדי חרס גדולים, בכדי גלזורה צבעוניים, חביות פלסטיק הניתן למצוא במפעלים גדולים, באדניות גדולות מעץ, בחביות עץ ועוד. ניתן להקים פינת חמד שכזו בבית ולשם כך קיימים עצי פרי ננסיים ממש אשר יסתפקו בפינה מוארת בבית.

הבונסאי אשר גודלו הקטן מושג ע"י גיזום ושתילה הוא אפשרות נוספת אשר מומלץ לקחת בחשבון. עצי זית ועצי תאנה דמויי בונסאי מומלצים אף הם לגידול במרפסת או בבית מואר. הרעיון הוא שמגבילים את הצמח בגודל המיכל, הגיזום הקבוע והזנת הצמח (דישון) הם חלק הכרחי בגידול.

יש לספק לעץ מים בצורה מדויקת. ניתן לשאול במשתלה או בחנות בה רוכשים את העץ הננסי מהן ההנחיות לגבי השקיה. דגש נוסף הוא ניקוז ודישון וכן יש להתחשב בזמן החשיפה לשמש ורוחות במרפסת או בגג. מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע שמתמחה בתחום.

פרידמן עוז – הענק הירוק


בחר איזור
בחר אזורselect
...Loading...
קניה בטוחה