קניה בטוחה
רחל יניב - אילוף כלבים

רחל יניב - אילוף כלבים

ראשון לציון

מה אתם מחפשים?

קטגוריה

תת קטגוריה

איזור

עיר

מה אתם מחפשים?select
בחר קטגוריהselect
בחר תת קטגוריהselect
בחר אזורselect
בחר עירselect

צמחים מרחיקי חרקים

צמחים מרחיקי חרקים
הגינה בבית הינה מקור הנאה למגדלים. יחד עם זאת, יש צורך לטפל בגינה על מנת להגן על הצמחייה מפני מזיקים שונים שתוקפים את הצמחים וגורמים לנזקים שונים. כאן נכנסים לתמונה צמחים מרחיקי חרקים.
כל מי שיש לו גינה בבית וודאי מכיר את הרגע הזה בו הוא מגלה מזיקים שהחלו לכרסם את העצים. הקיץ נחשבת לשעתם של המזיקים למיניהם ולכן זה הזמן הטוב לטפל בגינה. אחרי הכל, גינה נחשבת להשקעה לא ממש קטנה- אתם דואגים לטפח אותה ולשמור עליה, לכן יש לטפל במזיקים המשאירים חלקים פגומים. לרוב לא ניתן לראות את אותם מזיקים, אבל הם יכולים לגרום לנזק בלתי הפיך.

פתרון ירוק
הגינה נחשבת למקור הנאה רב. אין כמו לחזור הביתה אחרי העבודה וליהנות ממראה גינה יפה. יחד עם זאת, בעונת הקיץ ניתן להבחין במזיקים שונים כגון תולעים, חלזונות או פטריות, אשר יכולים לתקוף את חלקי הצמח ולגרום להרס רב. שילוב של צמחים בגינה יכול לסייע למנוע את הנזקים השונים ולהביא למראה גינה יפה יותר.
אם בעבר היה ניתן לדבר על הדברה כפתרון היחידי לסילוק מזיקים שונים, הרי היום ניתן לראות שיטות שונות, כגון שימוש בצמחים. השימוש בחומרי הדברה עשוי להיות מסוכן, הן לסביבה והן לבני האדם, ומכאן ניתן לעשות שימוש בצמחים כדי לסלק את המזיקים מהגינה. בתקופה בה  אנשים מבינים יותר ויותר את החשיבות שיש לשמירה על הסביבה, אנו עדים לפתרונות ירוקים. שימוש בצמחים נחשב לפתרון ירוק שאינו מזיק לסביבה כמו שימוש בחומרי הדברה. שימוש בצמחים כגון נענע, רוזמרין ועירית, מהווה תוספת לגינה וגם מרחיק מזיקים שונים.

אילו צמחים דוחי חרקים?
ישנם סוגים שונים של צמחים הנחשבים כיעילים ביותר כדוחי חרקים. הקבוצה החשובה ביותר היא קבוצת צמחים ארומטיים – צמחים מסוג זה הינם בעלי ריח חזק והם נחשבים לצמחי מרפא המרפאים בעיות שונות במערכת הנשימה והעיכול. הריח החזק מגיע מהשמנים הארומטיים ותורם גם להרחקה של מזיקים שונים מהצמחים. בדיוק כפי שהצמחים מסייעים לריפוי בקרב בני האדם הסובלים מבעיות רפואיות שונות, כך ביכולתם להרחיק מזיקים בגינה.
מבין הצמחים השונים, כדאי לבחון את השום. בדומה לשימוש בו אצל בני האדם, כך הוא גם מסייע להרחקה של מזיקים. היות ויש לו ריח חזק, הוא דוחה חרקים רבים. כדי שהפעולה תצליח, כדאי לפזר אותו בגינה על מנת לקבל את התוצאה הרצויה.

פרידמן עוז - הענק הירוק


בחר איזור
בחר אזורselect
...Loading...
קניה בטוחה