קניה בטוחה
דניאל - בריכות שחייה

דניאל - בריכות שחייה

חיפה

מה אתם מחפשים?

קטגוריה

תת קטגוריה

איזור

עיר

מה אתם מחפשים?select
בחר קטגוריהselect
בחר תת קטגוריהselect
בחר אזורselect
בחר עירselect

שמירה וחידוש דק

שמירה וחידוש דק
רצפת דק נחשבת לרצפה המוסיפה יופי רב, הן לגינה ולשטחים אחרים. מדובר בפתרון יפה המספק אווירה חמימה ונעימה. מה שהופך את הדק למרשים במיוחד, הוא לוחות העץ היוצרים מראה חמים. בשונה מחומרים אחרים, עץ נחשב לחומר חי העובר תהליכים. לפיכך, אם ברצונכם לשמור על מראה דק יפה, יש לנקוט במספר פעולות על מנת ליהנות ממנו לאורך תקופה ארוכה.
הדק משתנה בהתאם למזג האוויר- מתרחב או מתכווץ. במשך הזמן הדק עשוי להאפיר ולאבד מהמראה היפה שלו. מראה דהוי, אפור או משעמם? ניתן להימנע מכך על ידי טיפול נכון. טיפול יביא לשימור המראה של הדק, ויהפוך אותו ליפה יותר.

חשיבות התחזוקה
על מנת ליהנות ממראה יפה של דק יש לדאוג לתחזוקה של הדק- הידועה בשם חידוש דק. חידוש נחשב לפעולה הכרחית לצורך שמירה על מראה יפה. את פעולת החידוש יש לבצע פעם בשנה על מנת להעלים נזקים שונים כתוצאה מלכלוך, רטיבות או נזקי השמש. כל הנזקים הללו גורמים לדק לאבד ממראהו היפה, ולכן כדי להשיב את המראה המקורי יש לדאוג לתחזוקה.

תהליך חידוש דק
בניגוד למקובל לחשוב, הליך חידוש דק נחשב למורכב יותר מאשר צביעתו. על מנת לשמור על הדק, יש לשמן אותו באמצעות שמן מיוחד השומר על מראהו ומעניק לו מראה יפה לאורך זמן. לאחר מכן, בהתאם למצבו של העץ, ניתן לשייף אותו וכך להסיר את השכבות הפגומות לקבלת מראה יפה.
על מנת לחדש את מראהו, יש לבחור בציוד מקצועי שלא ייגרם לו כל נזק, אלא יוביל לשינוי משמעותי במראה. הליך חידוש הדק הינו הליך שיש לבצע בצורה מדויקת ומותאמת אישית למצבו של הדק, לסוג העץ ולמיקום. בסיום התהליך הדק יראה כמו חדש ולא יהיה ניתן להבחין כי היו לו פגמים.

כמה נקודות למחשבה
•    הזנחה: על מנת ליהנות ממראה יפה, לא כדאי להזניח את הדק. דק שהוזנח במשך תקופה ארוכה עשוי לא להגיב טוב להליך החידוש. מכאן יש חשיבות רבה לטפל בדק אחת לשנה.
•    טיפול בשמן המתאים: לכל עץ יש את השמן המתאים משלו: טיפול בשמן שאינו מתאים יכול לגרום לא מעט נזקים.
•    פגיעה: במידה והעץ פגוע, כדאי לבדוק כיצד משתמשים בו. כך למשל, אם מדובר בעץ רך כגון עץ אורן או עץ רך אחר, כדאי להימנע מגרירה של חפצים עליו, על מנת לשמור על מראה חדיש.

פרידמן עוז - הענק הירוק

  

בחר איזור
בחר אזורselect
...Loading...
קניה בטוחה