קניה בטוחה
אמיר שני - יועץ ביגוד ונעלי בטיחות

אמיר שני - יועץ ביגוד ונעלי בטיחות

כל הארץ

מה אתם מחפשים?

קטגוריה

תת קטגוריה

איזור

עיר

מה אתם מחפשים?select
בחר קטגוריהselect
בחר תת קטגוריהselect
בחר אזורselect
בחר עירselect

תכנון פטיו

כיצד לשלב פטיו בביתך
רבים מעוניינים לשלב פטיו במבנה הבית. למעשה, פטיו היא חצר פנימית שמשמשת מעבר משטח בנוי לשטח חיצוני הפרוש תחת כיפת השמיים, אך עדיין הוא בתוך שטח הבית, כחלל בתוך הבית או כחצר פנימית. מקור שמו הוא מספרדית שמשמעותו חצר פנימית מרוצפת.
יתרונו של הפטיו בכך, מעבר ליופי ולמקוריות, שהוא משרה אווירה ומספק שפע של אוויר אל תוך הבית. ומעבר לכך, חצר זו מעניקה שילוב של פרטיות גמורה, כאשר כל הסובב לה הוא בית, זאת בניגוד לחצר חיצונית לבית שיכולה להיות חשופה לעוברים ושבים. אך עם זאת, היא גינה במהותה ונותנת תחושת שחרור.

בניית פטיו אמורה לחסוך לבית בצריכת החשמל בזכות האור הרב שפורץ לבית מן החצר הזו, וחדרי הבית הסמוכים נהנים משפע של תאורה חינמית. יש גם זרימה חופשית של אוויר שיכולה לחסוך במיזוג האוויר, והעיקר שמדובר באוויר טבעי וצח. לכן כשמתכננים פטיו כדאי לבדוק כיצד ייכנסו אור ואוויר בצורה אופטימלית. הפטיו מתוכנן כמעין גינה המשופעת בצמחיה, פרחים, שיחים או עצי פרי. ניתן לשלב בה מקומות ישיבה, או לחובבי השקעה מזרקות נוי או אמת מים, וכמובן  שאין גבול לדמיון.

הכל צריך להשתלב עם הסגנון והעיצוב של שאר חלקי הבית ולהוות חלק הומוגני ממנו. גודלו ומבנהו אמורים ליצור את התחושה שנותן הפטיו ואת אווירת המרחב ולשלב את כל המרכיבים שמעונינים להכניס לפטיו.

כמובן, לא כל צמחיה מתאימה לשילוב בפטיו, מכייון שהוא סגור בתוך הבית ובכך שונה מגינה רגילה. חשוב שהצמחים לא יגבהו מדי ויסתירו את השמש, הם אמורים לגדול בצורה שלא יתפשטו כי אין לשורשים שלהם יותר מדי מקום להתרחב. יש להשתמש בקטעים מגודרים או בתוך אדניות גדולות, ולתחזק אותם באופן שוטף וקפדני כדי להאריך את חייהם של הצמחים ולשוות לגינה מראה הולם. הפטיו הוא חלק מן הבית ולא ראוי שיהיו בו צמחים נובלים או לא מטופלים כראוי.

ישנם סגנונות עיצוב שונים שכל אחד מהם משרה אווירה שונה. לדוגמה: עיצוב בקווים דקים ומינימליים, עיצוב רועש וססגוני. לא משנה מה יכיל הפטיו, העיקר שיהיה כזה שמשתלב היטב ובהרמוניה בין חדרי הבית וכהמשך ישיר אליהם. עיצוב הפטיו צריך להיות מושכל, מקצועי ומתוכנן היטב. קיימים בשוק אדריכלים ומעצבים שיש להם וותק וידע בתחום שיכולים לתרום ממקצועיותם, כדאי גם להתרשם מתיקי עבודות כדי לקבל רעיונות.


בחר איזור
בחר אזורselect
...Loading...
קניה בטוחה